Farma Dobrej Woli
Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli, budujemy innowacyjny ośrodek dla niepełnosprawnych, w którym osoby niesamodzielne znajdą dom, opiekę specjalistów, a także dostosowaną do swoich możliwości pracę.
Pomóż zbudować dom
dla osób niesamodzielnych
Niepełnosprawne dzieci nie umierają, kiedy stają się dorosłe. Tak samo jak wszyscy, potrzebują opieki, miłości i godnych warunków do życia. Pomóż stworzyć dla nich miejsce, w którym będą mogły mieszkać, gdy zabraknie ich rodziców. Żeby nigdy nie były same.
Czym jest Farma Dobrej Woli?
Farma ma zapewnić pomoc dla osób niepełnosprawnych, nad którymi rodzice, z racji podeszłego wieku lub choroby, nie są już w stanie sprawować kompleksowej opieki.
Farma znajduje się Janowie (gmina Chynów), miejscowości leżącej między Warką, Górą Kalwarią i Grójcem, około 30 km od Warszawy,
w niewielkiej odległości od stacji kolejowej Krężel.
To nowoczesny ekologiczny ośrodek budowany w oparciu o inteligentne domy, wyposażone w nowoczesne technologie, które będą służyć najbardziej potrzebującym i wspierać ich w codziennym życiu. Podopieczni będą mieli zapewnione mieszkanie w rodzinnych kilkuosobowych domach oraz opiekę specjalistów.
Oprócz domów mieszkalnych, projekt Farmy przewiduje zabudowę socjalną, gospodarczą, rekreacyjną, konferencyjną oraz obiekty specjalistycznej opieki zdrowotnej. W ośrodku znajdzie się także miejsce na sale edukacyjne, przestrzeń do pracy w ogrodzie, hodowli zwierząt gospodarskich oraz innej pracy, dostosowanej do możliwości mieszkańców.
Model zakłada, iż jego podopieczni będą aktywnie uczestniczyć
w życiu lokalnej społeczności. Inicjatywę powstania Farmy wspierają zarówno władze gminy, jak i powiatu. Chcemy przyczynić się do ożywienia regionu, pracować i oferować pracę. Farma będzie brała aktywny udział w życiu lokalnej społeczności, co niewątpliwie przełoży się na wsparcie jej mieszkańców w procesie integracji.
Projekt Farmy Dobrej Woli, jako jeden z najlepszych projektów realizowanych
w 2018 roku, został wyróżniony w trakcie wystawy
„Inżynierowie w służbie społeczeństwu”.
Zespół projektowy
Za projektem Farmy Dobrej Woli stoi prawie stuosobowy zespół studentów Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego
i Uniwersytetu Warszawskiego, zrzeszonych w dziesięciu zespołach projektowych, w tym: urbanistyczno-architektonicznym, pozyskiwania i magazynowania
energii, automatyków i instalatorów, projektowania zieleni i IT.
Projekt architektoniczny opracował zespół projektowy z pracowni KIK Architekci.
Partnerzy
Patronat Honorowy
Oficjalny Partner
Merytorycznie projekt wspierają
Projekt powstaje dzięki
Patronat medialny
a także wielu ludzi dobrej woli i darczyńców indywidualnych, którym serdecznie dziękujemy.